صفحه اصلی
درباره ما
تماس با ما
آرشیو مطالب
خوراک سایت
انجمن
انجمن

بسیج دانشجویی دانشگاه میبد

قرارگاه دانشجویان ولایی و انقلابی

ابزار رایگان وبلاگ

پشتیبانی

اسلایدر


اسکرول بار

لاله‌های سپید منا با شعار «الوداع، مهاجر الی‌الله» تشییع شدند

در این مراسم اکبر رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، سردار رحیم صفوی، سید محمود علوی؛ وزیر اطلاعات، حجت‌الاسلام دعایی، حجت‌الاسلام محمدی ری‌شهری، حاجی‌بابایی؛ وزیر سابق آموزش و پرورش، محمدنبی حبیبی، هاشمی؛ استاندار تهران و جمعی از شخصیت‌ها و مسئولان لشکری و کشوری حضور یافتند.

پس از قرائت قرآن، مداحی و سخنرانی، پیکر این جانباختگان روی دست مردم شهیدپرور تشییع شد.

قرار است این جانباختگان در گلزار شهدای تهران به خاک سپرده شوند.

مراسم بزرگداشت و یادبود جان‌باختگان فاجعه‌ منا نیز از سوی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای عصر امروز (یکشنبه) در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

 

 

همسر شهید علی‌محمدی:سعودی‌ها را سر جای خود می‌نشانیم/ فاجعه منا مکر اسرائیل است

همسر شهید علی‌محمدی در مراسم تشییع جانباختگان منا گفت: دولت عربستان شایستگی کلیدداری خانه خدا را ندارد و این فاجعه، مکر اسرائیل است.

همسر شهید علی‌محمدی در این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعهخبرگزاری فارس، در خصوص فاجعه منا گفت: بنده فکر می‌کنم جهان اسلام دچار مصیبت بزرگی شده است و این از بی‌تدبیری دولت عربستان است.

وی افزود: باید عمدی بودن و یا غیرعمدی بودن این فاجعه مشخص شود و همانطور که مقام معظم رهبری گفتند، اگر این فاجعه به عمد رخ داده باشد، حتماً پشت سر مقام معظم رهبری ایستاده‌ایم و دولت عربستان را سر جای خود می‌نشانیم.

وی افزود: دولت عربستان شایسته کلیدداری خانه خدا نیست و حتی اگر این فاجعه به عمد نباشد، باز هم دولت عربستان این شایستگی را ندارد.

همسر شهید علی‌محمدی ادامه داد: مگر می‌شود دو فاجعه بزرگ در یک سال اتفاق بیفتد و عده زیادی کشته شوند و هیچ جای دنیا هیچ صدایی بلند نشود؟

وی ادامه داد: اینها نشانه ظلم ظالمان دنیا و قدرتمندان دنیاست تا مسلمانان را از بین ببرند و این جز مکر اسرائیل نمی‌تواند چیز دیگری باشد.

همسر شهید علی‌محمدی خطاب به خانواده این جانباختگان گفت: خانواده این عزیزان جز صبر کردن نمی‌توانند کاری انجام دهند و باید بدانند که شهدای آنها زنده هستند، پشتوانه آنها هستند و آنها را در زندگی تنها نمی‌گذارند. آنها در راه خدا کشته شدند و این افتخار بزرگ نصیبشان شده است.

حاضران در این مراسم، آمادگی خود را به مقام معظم رهبری اعلام کردند تا بتوانند پاسخ این جنایت را به دولت عربستان اعلام کنند و همچنین فریادهای الموت آل‌سعود در فضای دانشگاه تهران طنین‌انداز شد.

 

محمدی ‌ری‌شهری: جنایات آل سعود بدتر از جنایات رژیم صهیونیستی است/ آل سعود به پایان خود نزدیک شده است

سرپرست سابق حجاج ایرانی با بیان اینکه جنایات آل‌سعود از جنایات صهیونیست‌ها بدتر است، گفت:‌رژیم سعودی با ارتکاب این جنایات به پایان خود نزدیک شده‌اند.

آیت‌الله محمدی ری‌شهری در مراسم تشییع پیکرهای مطهر 104 جانباخته ایرانی فاجعه منا، گفت: این فاجعه را به محضر حضرت ولی عصر(عج) که خود حاضر و ناظر در این فاجعه بوده‌اند و به محضر مقام معظم رهبری و ملت ایران، تسلیت عرض می‌کنم.

سرپرست سابق حجاج ایرانی با بیان اینکه این فاجعه از زوایای مختلف قابل بحث و بررسی است، گفت: یکی از وجوه اصل فاجعه است، این فاجعه بسیار دردناک و جانسوز است و همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند؛ واقعاً مصیبت بزرگی برای ملت عزیز ماست که جمعی از مسلمین حج‌گذار درحال احرام تشنه، گرسنه و مستأصل از دنیا رفتند.

وی افزود: سنگینی این غم برای خانواده‌های این عزیزان بسیار بزرگ است، اما در زیارت عاشورا می‌خوانیم که با اینکه مصیبت بزرگ است، اما به‌دلیل پاداش بزرگی که برای این مصیبت‌دیدگان است، خدا را حمد می‌کنیم.

محمدی‌ری‌شهری با اشاره به آیات ثواب حاجیانی که در حج از دنیا رفته‌اند، گفت: آیه‌ای در سوره حج داریم که می‌فرماید؛ کسی که به سوی خدا هجرت کند، کشته شود یا بمیرد، خدا روزی نیکو به او می‌دهد و خداوند به آنها چیزی می‌دهد که آنها راضی شوند.

تولیت حرم حضرت عبدالعظیم ادامه داد: در برخی از روایات نقل شده است که کسانی که در حال احرام از دنیا رفتند، در قیامت درحال تلبیه گویی محشور می‌شوند و در روز قیامت غم و غصه و حساب و کتاب ندارند و یکسره به بهشت می‌روند.

وی مسئولیت این حادثه را منظر دیگری از این فاجعه دانست و گفت:‌ بی‌تردید آن چیزی که موجب این فاجعه شد، بی‌تدبیری مسئولین رده بالای سعودی است، نه چند سرباز. مسیر جمرات، مسیر حادثه‌خیز است و هر سال نیز در آنجا حوادثی رخ می‌دهد.

محمدی‌ری‌شهری ادامه داد: سؤال ما از رژیم آل‌سعود این است که با اینکه می‌دانستید این مسیر حادثه‌خیز است، چرا برای امنیت جان حاجیان در این مسیر تدابیر لازم را پیش‌بینی نکردید؟ چرا افراد باتجربه را در این سال‌های حکومت ننگینتان تربیت نکردید؟ چرا بعد از این حادثه به مجروحین رسیدگی نکردید؟ چرا با جان‌باختگان این‌گونه برخورد کردید که اگر بیانات مقام معظم رهبری نبود، معلوم نبود که تاکنون این پیکرها به کشور بازمی‌گشتند یا خیر.

سرپرست سابق حجاج ایرانی با بیان اینکه رژیم سعودی برای جان انسان‌های ارزش قائل نیست، گفت: اگر آنها برای جان انسان‌ها ارزش قائل بودند، در یمن این‌گونه کودک‌کشی نمی‌کردند. جنایات آل‌سعود از جنایات صهیونیست‌ها از غزه بدتر است زیرا آنها ادعای مسلمانی و خادمین حرمینی می‌کنند.

محمدی‌ری‌شهری ادامه داد: کم‌ترین کاری که آنها می‌توانند انجام دهند این است که با تشکیل کمیته حقیقت‌یاب موافقت کنند، البته اگر این کار را هم بکنند، این ننگ تا ابد از دامن آنها پاک نخواهد شد.

وی افزود: رژیم سعودی با ارتکاب این جنایات به‌خصوص در یمن به پایان خود نزدیک شده‌است.

محمدی ری شهری همچنین با تسلیت به خانواده‌های عزاداران به آیاتی از قرآن کریم در سوره نساء و سوره حج که کشته شدگان در زیارت خانه خدا را بشارت می‌دهد استناد کرد و گفت: در روایات معتبر مختلفی از شیعه و سنی نیز آمده است که کسی که در راه مکه از دنیا برود در روز قیامت غم و غصه ندارد و یک سره او را به بهشت می‌برند. اگر چه این عزیزان دچار فاجعه‌ای دردناک شدند اما چنین سرنوشت زیبایی را خداوند برای آنها پیش بینی کرده است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش: عربستان پس از سخنان رهبر انقلاب مجبور به همکاری با ایران شد

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی آل‌هاشم؛ رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در حاشیه مراسم تشییع پیکرهای جانباختگان منا با اشاره به کارشکنی‌های دولت سعودی پس از فاجعه منا گفت: عربستان با بی‌شرمی از همکاری با جمهوری اسلامی پس از فاجعه منا خودداری کرد.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص نقش دولت سعودی در پیش آمدن فاجعه منا گفت: همانطور که مقام معظم رهبری در نوشهر تاکید کردند کمیته حقیقت‌یاب باید تشکیل شود و ابعاد مختلف این حادثه را پیگیری کند.

وی ادامه داد: متاسفانه در این حادثه پلیس و نیروهای نظامی باتجربه عربستان در یمن مشغول کشتن مردم بودند و مامورینی که در مسیر منا به عنوان انتظامات حضور داشتند یک عده از جوانان بی‌تجربه دولت عربستان بودند که هیچ آموزش لازمی را برای مدیریت بحران نداشتند و در نتیجه این فاجعه به بار آمد.

آل‌هاشم با اشاره به کارشکنی‌های عربستان پس از فاجعه منا تصریح کرد: متاسفانه دولت عربستان پس از این واقعه در کمال بی‌شرمی با جمهوری اسلامی ایران همکاری نمی‌کرد و حتی حاضر به تحویل اجساد قربانیان نبودند اما پس از فرمایشات با صلابت رهبر معظم انقلاب بالاخره مجبور به همکاری شدند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش خاطرنشان کرد: امیدواریم این کمیته حقیقت‌یاب با حضور نمایندگان کشورهایی که در این حادثه لطمه دیده‌اند و همچنین کشورهایی اسلامی تشکیل شده تا ابعاد مختلف این حادثه روشن شود.

 

 

«الوداع مهاجر الی‌الله» در خیابان‌های تهران طنین‌انداز شد

ملت عزادار ایران هم اکنون پیکر جانباختگان منا را از محل دانشگاه تهران به سمت بهشت‌زهرا (س) با شعار «الوداع مهاجر الی‌الله» تشییع می‌کنند.

مراسم  تشییع جانباختگان حادثه منا هم اکنون در خیابان انقلاب تهران  و با حضور ملت عزادار ایران و مسئولان لشگری و کشوری در حال برگزاری است.

در این مراسم مردم با شعارهای مرگ بر آل‌سعود خائن، لعن‌الله آل‌یهود، مرگ بر آل‌ جهود، الموت آل‌سعود، الوداع مهاجر الی‌الله، کشتند حاجیان خدا را، قربانیان حادثه منا را به سوی منزل ابدی خود بدرقه می‌کنند.

در مراسم امروز مردم با نثار شاخه‌های گل به پیکرهای پاک و بی‌جان جانباختگان با بدرقه آنها با قرآن با خانواده‌های این جانباختگان همدردی کردند. قرار است پیکر پاک جانباختگان منا در قطعه شهدای بهشت‌زهرای تهران آرام گیرد.

همچنین مردم با پلاکاردهای «بکشید ما را ملت ما بیدارتر می‌شود» انزجار خود را از آل‌سعود اعلام داشتند.

بر اساس این گزارش، بیشترین شعارهایی که مردم در مراسم امروز فریاد می‌زدند نشانگر انزجار آنها از بی‌تدبیری دولت سعودی است و آنها خواستار پیگیری این موضوع از سوی مقامات رسمی کشورمان هستند.

همچنین ندای منا شده کرب‌بلا، مهدی بیا، مهدی بیا در این مسیر به گوش می‌رسد. مردم عزادار کشورمان با چشمانی گریان و با فریادهای الله‌اکبر جانباختگان را تا بهشت زهرا (س) تشییع می‌کنند.

دبیرکل حزب مؤتلفه: حادثه منا، گواه بی‌کفایتی دولت سعودی است

محمدنبی حبیبی نیز با حضور در مراسم تشییع پیکر قربانیان حادثه منا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اتفاقی که در منا افتاد گواه بی‌کفایتی دولت سعودی است، این اولین بار نبود که حج برگزار می‌شود و باید طی این سال‌ها تجربه بیشتری را می‌اندوختند.

وی اضافه کرد: تشکیل کمیته حقیقت‌یاب می‌تواند ابعاد این حادثه را بررسی و مشخص کند.

حبیبی با بیان اینکه در این حادثه نباید به اظهارات خام و عجولانه سعودی‌ها اعتماد و اکتفا کرد، گفت: رئیس جمهور و اعضای دولت در خصوص فاجعه منا موضع مناسبی را اتخاذ کردند و مطالب مناسبی را در این‌باره بیان نمودند.

وی ادامه داد: همه مسئولان باید تلاش کنند تا مسائل خانواده‌های داغدار حل شود و آلام آنان تسکین یابد و بعد به مسائل دیگر بپردازند.


۹۴/۰۷/۱۱ موافقین ۰ مخالفین ۰
بسیج دانشجویی دانشگاه آیت الله حائری میبد

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی